Kerékpáros kirándulás a Balatonnál: a legszebb útvonalak és pihenőhelyek

Scroll Down

Kerékpáros kirándulás a Balatonnál: a legszebb útvonalak és pihenőhelyek

A Balaton környéke nem csak a fürdőzők, de a kerékpárosok hazai paradicsoma is. Nem véletlenül, hiszen a tavat körülölelő kerékpárút, a festői tájak és a számos pihenőhely vonzza a biciklis túrák szerelmeseit.

Ennek köszönhető, hogy a magyar tenger egyedülálló élményt nyújt az aktív kikapcsolódásra vágyóknak. Ebben a cikkben bemutatjuk a legszebb útvonalakat és pihenőhelyeket, amelyek felejthetetlenné teszik a balatoni bringázást.

Mit érdemes tudni a balatoni bringakörútról?

A Balaton egyik legnagyobb vonzereje az aktív kikapcsolódás szerelmesei számára a teljes tavat körülvevő, 210 km hosszú bringakörút. Nem véletlenül, hiszen jól karbantartott, könnyen követhető, és számos látnivaló mentén halad el.

Az útvonal többnyire a part mentén vezet, de néhány helyen a dombosabb területekre is felkanyarodik, ahonnan lélegzetelállító panoráma nyílik a tóra. A távot akár több részletben is teljesíthetjük, így mindenki a saját tempójának megfelelően haladhat.

A legkedveltebb útvonalak az északi parton

A balatoni bringakörút egyik legszebb szakasza egyértelműen a Balaton északi partján, a Balatonfüred – Tihany – Aszófő útvonalon található. Ideális azok számára, akik kedvelik a változatos tájakat, hiszen festői kis falvakon halad át az út.

Tihanyban a Belső-tó környékén érdemes egy rövid pihenőt tartani, ahol nyugodt környezetben élvezhetjük a táj szépségét. De megnézhetjük az apátságot és az egyéb látványosságokat, vagy felfrissülhetünk egy kávé mellett a helyi kis kávézók egyikében.

A Badacsony – Szigliget – Keszthely útvonal szintén népszerű a bringás túrázók körében, hiszen a híres Badacsonyi borvidék mellett halad el. Ez a szakasz különösen azok számára lehet vonzó, akik szeretik a kihívásokat, hiszen a dombos vidék kicsit megdolgoztatja a bringásokat. A fáradságért cserébe azonban a mesés táj és a finom, helyi borok egyaránt kárpótolnak.

A hegy tetejére feltekerve csodás kilátásban lehet részünk, de Szigliget is kiváló megállóhely lehet, ahol a vár és a környező erdők tökéletes lehetőséget nyújtanak egy kis kikapcsolódásra.

A déli part látványosságai

Végül, de nem utolsósorban a déli part is tartogat néhány remek lehetőséget a kerékpárosok számára, különösen a Siófok – Balatonboglár – Fonyód szakaszon. Ezen a részen kevés az emelkedő, így kényelmesen bejárható, akár kezdő kerékpárosok számára is. A part menti szakaszokon gyönyörű kilátás nyílik a Balatonra, és több helyen is megállhatunk egy rövid strandolásra vagy frissítőre.

Balatonboglárnál mindenképp érdemes felkeresni a Gömbkilátót, a Fonyódi Piac pedig tökéletes hely egy kis gasztronómiai kalandozásra. De Siófokra is érdemes betérni, és ha az idő engedi, beugrani a nagystrandra, ahol nemcsak felfrissülhetünk, de az ország legmagasabb óriáskerekére felülve a csodás panorámában is gyönyörködhetünk.

EN / FR / DE

© Minden jog fenntartva. Hotel*** Melis
Created By DesignDiszkont

Close